Vis flere

FIBERKABEL CTC 12X9MY OUT OS2

Fiberkabel 12x9/125 OS2 G.657A1 Central tube kabel (CTC), udendørs i rør eller kabelbakker Farve: sort med PE kappe

Label


 
Lagerbeholdning: 0
Servicecenter:
På lager i servicecentret:

Beskrivelse

Anvendelse
Universal central tube (CTC) fiberkabel til brug udendørs. Kablet er UV og gnaver beskyttet samt vand resistent.
Installation: blæses ind i rør eller på kabelbakker, må ikke direkte nedgraves.

Standard
ITU-T G.657.A1, IEC 60794-1-2

Konstruktion
Fiber type: 9/125 µm G.657.A1
Rør type: Central tube, fyldt med gel
Antal rør: 1
- Gnaver beskyttelse: Glasgarn
Yderkappe: PE, sort

Mekaniske specifikationer
Kabeldiameter: 6,8 mm
Bøjningsradius under installation: 135 mm
Bøjningsradius fast oplagt: 100 mm
Temperatur under installation: -5 °C til +50 °C
Temperatur fast oplagt: -10°C til +50°C
Trækstyrke under installation: 1600 N
Trækstyrke fast oplagt: 800 N
Kabelvægt: 44 kg/km

Tekniske specifikationer
Dæmpning @ 1310 nm: 0,38 dB/km
Dæmpning @ 1550 nm: 0,22 dB/km
Dæmpning @ 1625 nm: 0,25 dB/km
Maks. tryk på yder kappen: 1500 N/dm
Slagstyrke: 5 J
Vridning: 360 °/m

Information

EAN nr.:8713182332914
VVS nr.:-
Vare nr.:0884000239
Varetekst:FIBERKABEL CTC 12X9MY OUT OS2
Beskrivelse:Fiberkabel 12x9/125 OS2 G.657A1 Central tube kabel (CTC), udendørs i rør eller kabelbakker Farve: sort med PE kappe
  
Enhed:MTR
  
Minimum bestillings antal1
Pakningsstørrelse:4000
Multiplum:4000
KabelafklipJa
  
Gruppe:3530 - 3530
UNSPSC:26121607
Varetype:099 - 905 SOLAR PLUS fiberkabler
RoHS kompatibel:Ja
  
Leverandør:SOLAR PLUS
Lev. varenummer:75533
Typebeskrivelse:75533
  
&nbspc;&nbspc;